DUYURULAR

3. YEDEK PLANLAMA SONUCU 28. DÖNEM POMEM ÖĞRENCİ ADAYLARININ GEÇİCİ KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ EVRAK DUYURUSU
  18 Ağustos 2022

MÜDÜRLÜĞÜMÜZE 3. YEDEK 28. DÖNEM POMEM ÖĞRENCİSİ OLARAK PLANLANAN ADAYLARIN KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN GETİRECEKLERİ EVRAKLAR VE DİKKAT EDECEKLERİ HUSUSLAR 

ASKERLİK İLE İLGİLİ BELGELER
1- Askerlik hizmetini yapmış adaylardan “Terhis belgesi” (Aslı)  ve fotokopisi (2 adet)
2- 1111 sayılı Askerlik Kanunun 10’uncu maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılanlardan ise “Askerlik Durum Belgesi “istenecektir. (Aslı)
3- Varsa Askerlik süresince alınan hava değişimi raporu (2 suret) (Aslı ve fotokopisi)
4- Askerlikte herhangi bir sebeple alınan Sağlık Kurulu Raporu (2 suret) (Aslı ve fotokopisi)
5- Askerlik yapmayanların Askerlikle ilişiklerinin olmadığını gösterir Askerlik Şubesinde alınan onaylı belge
6-Askerlikten muaf veya Askerliğe elverişli olmadığını gösterir onaylı belge
(Aslı ve fotokopisi)


EVLİLİKLE İLGİLİ BELGELER
1- Evlilik cüzdanının Aslı ve Evlilik Cüzdanının ilk dört sayfasının fotokopisi (2 suret)
2- Eşinin Kimlik Fotokopisi (2 Adet)
3- Eşine ait vukuatlı nüfus kayıt örneği (1 adet)
4- Evli olanların eşlerinin fotoğrafları ( 4 Adet Güncel )

ÖĞRENİM İLE İLGİLİ BELGELER
1)- Mezun olduğu üniversiteye ait diplomanın aslı veya onaylı örneği: diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi aslı ve fotokopisi (2 Adet)
(Halen bir Yükseköğretim programında kaydı bulunanlardan diplomasını teslim alamayanlar ile Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle üniversite diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptığı veya okuduğu üniversitede /enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisans eğitimine devam ettiğini veya öğrenci olduğunu gösterir onaylı belgelerini getirmeleri durumunda da kayıtları alınacaktır) (arka yüzleri dahil )
2)- Ortaokulda hazırlık okuyanlar ile 2008 yılı ve öncesi liseyi 4 yıl süre ile okuyanlar;
Ortaokul veya Lise Diplomasının Aslı ya da noterden onaylı suretini,
Lise Diploması elinde olmayanlar ile Diplomasında hazırlık okuduğu belirtilmeyenler ise; Ortaokul ya da lisede hazırlık okuduklarına dair mezun oldukları okul idaresinden alacakları ıslak imzalı ( mavi kalem) ve mühürlü belgeyi getireceklerdir.

İSTENEN DİĞER BELGELER
1)- Nüfus Cüzdanı aslı görülmek kaydı ile Fotokopisi istenecektir. ( 2 adet)
2)-Müracaat Dosyalarında bulunan fotoğraflar haricinde, son altı ay içerisinde çekilmiş 10 Adet vesikalık (biyometrik değil) fotoğraf (fotoğraflar takım elbiseli, kravat ve gömlekli olacak, sakal ve bıyık olmayacak) her fotoğrafın arkasına isim soy isim ve TC kimlik no yazılacak
3)-Kan Grubunu gösterir belge (Ehliyet ve ya Nüfus cüzdanında yazıyorsa fotokopileri yeterli olacaktır)
4)- Kendisine veya eşine ait isim ve soy isim değişikliği varsa buna ait mahkeme kararı
5)-Yaş düzeltmesi yaptıran adayların yaş düzeltmesi ile ilgili mahkeme kararı istenecektir, dosyasında mevcut ise adaylardan tekrar istenilmeyecektir.
6) Kendisi hakkında sonuçlanmış veya devam eden bir davası olanların davanın safahatını belirtir mahkeme evraklarının onaylı suretini ilgili mahkemeden temin ederek geleceklerdir.
7)- SGK kaydı bulunanlar SGK numaralarını öğrenerek geleceklerdir
8)- Ehliyet fotokopisi (Ehliyeti Olanlar için)
9)-Herhangi bir siyasi parti ya da siyasi parti yan kuruluşlarına üye olmadıklarına dair kendi el yazılı ve imzalı beyanlarını belirtir dilekçelerini geçici kayda gelirken yanlarında getireceklerdir.
10)- Ayrıca hem kendilerine hem de eşlerine ait 2 adet Adli Sicil Kaydı (E-Devlet Sisteminden) ve Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği getireceklerdir.
11)- Adaylar E- Devlet şifrelerini alarak aktif hale getireceklerdir. Ayrıca E-Nabız sisteminde Güvenlik kısmında "Verilerimi Aşağıdakiler Görüntüleyebilir" başlığı altındaki tüm sekmelerin aktif hale getireceklerdir.
12)-Daha önce ameliyat olan öğrenci adaylarımız sağlık kurulu işlemlerinde ilgili bölüm doktorlarına sunulmak üzere ameliyat notlarını da yanında getirmeleri önem arz etmektedir.
13) Öğrenci Bilgi Formu çıktı alınarak A4 boyutunda önlü arkalı tek sayfa olarak doldurulacaktır (el yazısı ile doldurulabilir) 
14) İstenilen tüm evraklar ekte bulunan Evrak Kontrol Formundaki sıraya göre yarım kapaklı balık gözlü pembe renkli karton dosyaya takılı bir şekilde getirilecektir.                                                                                                        
NOT: Geçici kayıt esnasında istenilen belgelerin asıllarını getirmeyen adaylar noter tasdikli örneklerini verebilir. Ancak eğitim ve öğretimin başlama tarihinde bu belgelerin asıllarını ibraz etmek zorundadırlar. Aksi takdirde kesin kayıtları yapılmayacaktır.
Geçici kayıt esnasında istenen belge fotokopileri A4 boyutunda olacaktır

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR
 
1-  Müdürlüğümüze planlaması yapılan Adayların geçici kayıt için 22 Ağustos 2022 Pazartesi günü en geç saat:17:00’ ye kadar Müdürlüğümüzde hazır bulunmaları gerekmektedir.
2- 22 Ağustos 2022 Pazartesi günü Saat 17:00’ den sonra gelen adayların kaydı alınmayacaktır.
3- Adaylar geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren intibak eğitimi yapılacaktır. Ayrıca geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren adaylar okulumuzda yatılı olarak kalacaklardır.
4-Yüklenme senedi talimata göre Noterde doldurulacak ve kayıt günü adaylar yanlarında getireceklerdir. Yüklenme senedi ve doldurma talimatı için tıklayınız. 

ADAYLARIN İNTİBAK EĞİTİMİ İÇİN YANINDA GETİRECEĞİ MALZEMELER
1- Adayların yanlarında yeteri kadar mevsim şartlarına uygun sivil kıyafet getirmeleri uygun olacaktır. (Düz koyu renk kumaş pantolon, siyah renk düz baskısız bisiklet yaka tişört, açık renk gömlek, düz desensiz koyu renk kravat, koyu renk ayakkabı.)
2- Spor Ayakkabısı ve Eşofman Takımı
3- Terlik
4- Pijama Takımı, iç çamaşırı
5- El ve Banyo Havlusu
6- Kişisel Bakım Malzemesi ( Tıraş Malzemesi, Şampuan vb.)

POMEM’ de KULLANIMI YASAK OLAN, GETİRİLMEYECEK ve EMANET ALINMAYACAK MALZEMELER
1- Adayların ses, görüntü ve depolama özelliği olan her türlü cep telefonu (Akıllı ve her türlü kameralı, ses kayıt özellikli telefonlar), dizüstü veya tablet bilgisayarı, fotoğraf makinesi, kamera vb. elektronik cihazları okula getirmeleri yasaktır.
2- Her türlü oyun aleti, aracı ve malzemesi
3- Her türlü yiyecek ve içecek malzemesi
4- Dr. raporu ve reçetesi bulunmayan bitkisel veya tıbbi ilaçlar ve her türlü tıbbi malzeme
5- Her türlü kesici ve delici aletler (açık jilet vb. getirilmeyecek)
6- Adayların alyans hariç her türlü takı ve aksesuarları getirmeleri ve takmaları yasaktır.
7- Her türlü siyasi ve ideolojik kitap, dergi vs. ve malzemelerini yanlarında getirmeleri yasaktır.
8- Herhangi bir suç unsuru olabilecek eşyalara rastlanması halinde adli işlem başlatılacaktır.
9- Şahsi araçla gelinmesi durumunda, araçlar okul içerisine alınmayacaktır.

NOT:
*Öğrenci adaylarımızın mağdur olmaması için yukarıda belirtilen hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir ayrıca, kayıt için gelecek tüm öğrenci adaylarımızın Eğitim Merkezimize gelmeden önce saç ve sakal tıraşı olmaları gerekmektedir.
**Öğrenci adaylarımızın, Polis Akademisi Başkanlığı ve Karabük Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün internet sitelerini sık sık takip etmeleri gerekmektedir.

Haber Paylaş